З метою виховання в учнівської молоді почуття патріотизму, формування національної свідомості та самосвідомості, відданості служінню Батьківщині, підвищення інтересу до вивчення предмета «Захист Вітчизни» з 10 по 15 жовтня 2016 року у школі проходив тиждень військово-патріотичного виховання. У рамках тижня були проведені такі заходи:
1. Вчитель предмета «Захист Вітчизни» Зеленков Л. П. провів змагання звійськово-прикладних видів спорту між командами учнів 10-11 класів. У програму змагання входило: стрільба з пневматичної гвинтівки, піднімання гирі, підтягування на перекладині. Юнаки та дівчатапоказали свою силу, витримку тавправність.
2. Бібліотекар школи Бонюк Л. П. оформила виставку «Ми нащадки славного роду!». Розказувала учням, що День захисника України – свято не тільки військових. Це свято свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист – економічний, гуманітарний, інформаційний.
3. Вчитель історії Поплавець Т. М. підготувала сторичні перерви, на яких показувала мультимедійні презентації «Становлення та розвиток українського війська».
4. Учні 5-В класу разом із своїм класним керівником Маріновою Т. В. відвідали Парк Слави «Берізки». Мета екскурсії: пам’ятати про криваву сторінку історії, неймовірно страшну ціну, яку заплачено за дане Богом право бути вільним, пишатися подвигом борців за свободу країни!
5. Для учнів 7-А та 7-Г класів працівники юнацького відділу Васильківської центральної міської бібліотеки Дерев’янко Оксана Миколаївна та Вишневська Інна Василівна провели тематичну годину «Козацькій славі жити у віках».
«Запорізька Січ! Козацтво…Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської і національної гідності, талановитості», – розпочала свою розповідь заступник по роботі з дітьми Оксана Миколаївна. –Ви усі – діти великого козацького роду, тож пишаємося своїм краєм, своєю землею і шануймо її». Школярам також була представлена тематична книжкова викладка «З козаків візьмемо приклад».
6. 12 жовтня відбувся традиційний осінній благодійний ярмарок, який проводиться у навчальному закладі вже багато років поспіль. Щороку за рішенням Ради самоврядування зібрані кошти спрямовуються на благодійні цілі: на лікування тяжкохворих дітей, на матеріальну допомогу малозабезпеченим учням, на підтримку воїнів у зоні АТО… Цього року зібрані кошти вирішено спрямувати на допомогу учням Краматорської школи-інтернат № 3.
Відкрили ярмарок учні 3-Г класу піснею «Куди їдеш Євтуше?». А далі вже класи один за одним показували свою майстерність та вправність у виконанні українських пісень, танців, віршів та гуморесок. Український колорит, народні пісні, український гумор, жарти, гостинність – ось що панувало в цей день у школі. Ярмарок створив справжній святковий настрій, пройшов яскраво, емоційно. Діти та дорослі відчули себе великою шкільною родиною.
І чого ж на цьому ярмарку не було: і вареники, і пироги, і хрумкі вергуни, і запашні пампушки з часником! Неабияке захоплення викликали вироби з природничого матеріалу.
Фойє школи перетворилося на маленький ринок. Продавці створили справжню атмосферу ярмаркового дійства. Цей ярмарок довів, що не залишилося жодної байдужої душі, – всі класи взяли активну участь у заході.
Беручи участь в заході, шкільна родина відчула, що сила народу в його єдності. Лише тоді, коли ми разом – ми велика, непереможна сила. А майбутнє нашої держави залежить від усіх нас.
7. Відбулася цікава екскурсія учнів 8-х класів до 40 Васильківської ордена червоного прапора бригади тактичної авіації. Дітей ознайомлено з професією льотчика, історією та бойовим шляхом військової частини та повсякденною роботою. Школярі побували на алеї Слави. Всі одержали задоволення від проведеного заходу, а учителі виразили подяку організатором екскурсії.
8. Учні 1-4 класів під керівництвом своїх класоводів оформили в рекреаціях виставки «Слава визволителям України!». Відчувалося, що учні вклали в створення листівок величезну шану та повагу до тих, хто ціною власного життя захищає нашу країну.
9. Другий рік поспіль для учнів 5-х класів проводиться свято «Ми – веселі козачата!», яке для них підготували практичний психолог Ролік О. О. та педагог-організатор Ширяй Ю. В. Між собою змагались команди козаків 5 класів. Хлопцям потрібно було показати на що здатні, продемонструвати свою сміливість, кмітливість і дотепність, свої вміння, знання історії та культури, бо вони є частинкою нашого народу. Під час змагань учні взяли участь у 6 різноманітних козацьких конкурсах, де мали змогу розширити свої знання з історії України, зробити парад вишиванок, приготувати українську національну страву – вареники та відчути себе справжніми козаками. Усі учасники програми отримали масу позитивних емоцій, а команди нагороджені грамотами.
10. З метою розширення знань учнів про рідну державу, розкриття суті поняття «громадянин», «патріот», «патріотизм»; розвитку у дітей прагнення бути свідомим громадянином України і її патріотом; виховання любові до рідної землі, до своєї держави класні керівники 5-11 класів провели виховні години: година спілкування у 9-Б класі «Якщо ти українець – будь ним!», уроки мужності у 7-Г та 7-А класах «Тільки пам’ять не сивіє», години класного керівника у 6-А клас «Герої серед нас», у 8-Б класі «Жити в мирі та злагоді», перегляд та обговорення презентації у 5-А класі «Символи України», урок-реквієм «Герої АТО» у 5-Б класі та інші.
Коментарi